SZKOLENIA

Zapraszamy na szkolenie 🙂

Rozwijanie komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu i z zaburzonym rozwojem mowy.

Szkolenie odbędzie się 21 i 22 września 2019 roku w Gdańsku, na Zaspie, w Szkole Podstawowej nr 92 sala 302, ul. Startowa 9. Szkolenie w sobotę będzie od 9-15.00, zaś w niedzielę od 9-14.00

Zakres szkolenia:

1/ Zaburzony rozwój mowy u dzieci ze spektrum autyzmu (brak mowy, problemy z wyrażaniem potrzeb, nieumiejętność prowadzenia dialogu, echolalia).
2/ Funkcjonalna analiza języka: mandy, takty, reakcje słuchacza, zachowania Intrawerbalne, echowe (w oparciu o zachowania werbalne Skinnera).
3/ Rozwój poszczególnych operantów werbalnych.
4/ Przygotowanie do uczenia. Wybór umiejętności kluczowych, budowanie systemu wzmocnień (kojarzenie osoby uczącej, miejsca pracy, pomocy dydaktycznych w pozytywny sposób).
5/ Dwie podstawowe metody pracy:
·       uczenie w naturalnym środowisku (uczenie wykorzystujące motywację dziecka do uzyskania przedmiotów, angażowania się w zabawy)

·       metoda wyodrębnionych prób, czyli uczenie intensywne (uczenie bez błędu, uczenie płynności, mieszanie umiejętności opanowanych z uczonymi, właściwy rozkład wzmocnień)

6/ Ocena postępów – pomiar i analiza danych, modyfikowanie programów.

Szkolenie jest dla specjalistów, ale też dla rodziców dzieci z autyzmem i z zaburzonym rozwojem mowy. Ma na celu dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących uczenia konkretnych umiejętności komunikacyjnych dzieci z autyzmem oraz dzieci z zaburzonym rozwojem mowy. Uczestnicy szkolenia zapoznają się ze sprawdzonymi strategiami uczenia tych umiejętności. Szkolenie ma charakter wykładu i warsztatów, podczas których uczestnicy będą mieli okazję uczyć się stosowania w praktyce poznanych metod.

Osoby prowadzące szkolenie: Beata Blok, Zofia Brzeska, Małgorzata Marszałek – certyfikowane      superwizorki terapii behawioralnej

Czas trwania: 15 godzin wykładowych

Koszt: 450 zł

Zapis na szkolenie telefonicznie lub mailowo: mamarszalek@wp.pl.