Szkolenie dotyczące rozwijania komunikacji.

Zapraszamy na szkolenie online:

„Rozwijanie komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu i z deficytami w rozwoju mowy”.

Szkolenie dedykujemy nauczycielom, terapeutom, logopedom, psychologom oraz rodzicom dzieci z problemami w rozwoju. Podczas szkolenia przekażemy skuteczne, praktyczne wskazówki dotyczące efektywnych oddziaływań mających na celu rozwijanie funkcjonalnej komunikacji w oparciu o zachowania werbalne Skinnera.

Tematyka:

1. Prezentacja deficytów w rozwoju mowy u dzieci ze spektrum autyzmu (brak mowy, problemy z wyrażaniem potrzeb, nieumiejętność prowadzenia dialogu, echolalia).
  2. Funkcjonalna analiza języka: mandy, takty, reakcje słuchacza, zachowania Intrawerbalne, echowe (w oparciu o zachowania werbalne Skinnera).
  3. Rozwój poszczególnych operantów werbalnych.
  4. Przygotowanie do uczenia. Wybór umiejętności kluczowych, budowanie systemu wzmocnień (kojarzenie osoby uczącej, miejsca pracy, pomocy dydaktycznych w pozytywny sposób).
  5. Dwie podstawowe metody pracy:
  • uczenie w naturalnym środowisku i przy okazji (uczenie wykorzystujące motywację dziecka do uzyskania przedmiotów, angażowania się w zabawy)
  • metoda wyodrębnionych prób, czyli uczenie intensywne (uczenie bez błędu, uczenie płynności, mieszanie umiejętności opanowanych z uczonymi, właściwy rozkład wzmocnień)

6. Ocena postępów – pomiar i analiza danych, modyfikowanie programów.

Szkolenie ma na celu dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących uczenia konkretnych umiejętności werbalnych. Uczestnicy szkolenia nauczą się rozpoznawania i nazywania poszczególnych operantów werbalnych zgodnie z najnowszą wiedzą na ich temat, zapoznają się ze sprawdzonymi strategiami uczenia poszczególnych operantów.

Osoby prowadzące szkolenie:

Szkolenie prowadzą licencjonowane superwizorki behawioralne PLTB:

• Beata Blok
  • Zofia Brzeska
  • Małgorzata Marszałek

Terminy spotkań:

• 5.11.2022, sobota, 9.00-15.00
  • 6.11.2022, niedziela, 9.00-14.00

Koszt szkolenia: 480 zł (za 15 h dydaktycznych)

Instrukcja:

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o zgłoszenie na adres mailowy: poradniarubikon@gmail.com

oraz o dokonanie opłaty, na 7 dni przed szkoleniem, na konto:

96 1600 1459 1843 6171 4000 0001

W tytule przelewu prosimy o wpisanie nazwiska, daty i skróconej nazwy szkolenia (Rozwijanie komunikacji).

Ukończenie szkolenia potwierdzamy wystawionym zaświadczeniem.